Pawilony rattanowe, plastikowe, drewniane

Drewniane i plastikowe parawany świetnie sprawdzają się na zewnątrz- w ogrodach, altanach i na balkonach. Można używać ich zarówno jako osłon przed wiatrem lub deszczem, ale również jako niebanalnych ozdobnych mebli, wkomponowanych w zieleń przyrody.

Zależnie od naszej indywidualnej, autorskiej wręcz aranżacji ogrodu czy tarasu, możemy wybrać parawan lub ściankę działową wykonaną z określonych materiałów. Nie ulega wątpliwości, iż najpopularniejszymi konstrukcjami są z pewnością klasyczne plastiki. Nie oznacza to jednak wcale, że muszą to być standardowe, szablonowe białe prostokąty. Wręcz przeciwnie! Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo najróżniejszych wzorów i kształtów parawanów przeznaczonych na zewnętrzne warunki. Są one przede wszystkim solidnie wykonane, odporne na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz czy śnieg, oraz co ważne – niezwykle estetyczne i pięknie dekorowane.

Chcąc jednak uniknąć plastiku, warto zainwestować w parawan drewniany, wiklinowy bądź rattanowy. Naturalne materiały doskonale będą współgrały z otaczającą roślinnością, tworząc przy tym świetną ochronę przed złą pogodą oraz niepowtarzalną atmosferę podczas letniego wypoczynku na świeżym powietrzu w przydomowym ogrodzie lub na słonecznym tarasie. Wiele z obecnie dostępnych na rynku parawanów i ścianek posiada dodatkowo niebanalne walory estetyczne. Niektóre z nich są na przykład rzeźbione, malowane lub wyposażane w ciekawą fakturę, nadającą im niepowtarzalnego charakteru. Nierzadko można także spotkać się z wieloelementowymi, składanymi konstrukcjami, nie przypominającymi wcale typowych parawanów. Te oryginalne modele często są półokrągłe, o delikatnych, lekkich kształtach, nadających im typowo „plenerowego” charakteru.

Co więcej, decydując się na przykład na parawan w stylu orientalnym z pewnością wprowadzimy do swojego ogrodu czy altany powiew Dalekiego Wschodu, dający kojące wytchnienie po całym dniu spędzonym w pracy. Parawany i inne elementy ogrodowego wyposażenia, takie jak meble, fontanny czy dekoracje bez wątpienia dodadzą uroku nawet najzwyklejszemu ogródkowi czy balkonowi. Z pewnością wypoczynek w otoczeniu zieleni i pięknych mebli okaże się wielce przyjemnym i relaksującym podczas wiosennych i letnich dni spędzanych na świeżym powietrzu w najbliższym otoczeniu własnego domu.